Niezwykłe ujęcia z dnia Pary Młodej — zasady wyboru kamerzysty na ślub

Film ze ślubu i wesela to wspaniała pamiątka, a Państwu Młodym z pewnością zależy na tym, aby móc z dumą wracać do tych wspomnień po latach. Nie ma nic gorszego niż chowanie nagrania w szufladzie w związku z niezadowoleniem z jakości wykonanej usługi. Wybór operatora kamery, który profesjonalnie uwieczni najważniejszy moment w życiu to nie lada wyzwanie. Warto się nad tym odpowiednio wcześnie zastanowić. Dziś podpowiadamy, jaki powinien być dobry kamerzysta ślubny?

O czym należy pamiętać podczas wyboru kamerzysty na ceremonię ślubną?

Każdy profesjonalny kamerzysta powinien posiadać swoje portfolio, jakie będzie w stanie pokazać. Istnieją różne style oraz techniki kręcenia filmów, podobnie jak montażu. Najlepiej byłoby obejrzeć portfolio kilku kamerzystów, ażeby móc porównać ich sposób pracy i wybrać dla siebie odpowiedniego. 

Kiedy zająć się wyborem kamerzysty na ślub?

Wszystko oczywiście zależy od tego, jakiego stylu będziecie oczekiwać. Zasadniczo przyjmuje się, że najlepiej rozpocząć poszukiwania już rok przed uroczystością. Nie oznacza to, że jeśli zaczniecie szukać późnej, to już nikogo nie znajdziecie. Zawsze ktoś z wolnym terminem się znajdzie, jednak zawężacie sobie pole do manewrowania i narażacie się na wyższe koszty za taką samą usługę.

Czego można oczekiwać od kamerzysty, który będzie filmował ślub?

Doświadczony kamerzysta winien posiadać dwie odpowiedniej jakości kamery cyfrowe, wraz z odpowiednim oświetleniem oraz komputerem do montażu filmów.

Doświadczenie kamerzysty jest kwestią, jaką zawsze warto zweryfikować. Przeglądając portfolio kandydata, da się z łatwością stwierdzić, czy filmów weselnych jest jedynie kilka, czy kilkadziesiąt. Niewątpliwie – im więcej filmów, tym większe doświadczenie. Sami musicie także zdawać sobie sprawę, jakiego filmu oczekujecie. Przedyskutowanie wspólnej wizji filmu i przedstawienie swoich oczekiwań, wskazania ujęć, na których Wam w największym stopniu będzie zależało. Dzięki temu uda się Wam stworzyć cudowną pamiątkę, z której będziecie mieć radość na długie lata.

Jak przedstawiają się ceny usług operatorów kamery na weselach?

Kamerzysta oprócz nakręcenia filmu w czasie uroczystości, musi go jeszcze odpowiednio zmontować. Montaż tego typu filmu może potrwać nawet do kilku tygodni pracy, który będzie wliczony w cenę. Trzeba dodatkowo pamiętać, że cena będzie obejmować również jakość i ilość sprzętu użytego do nagrywania. Ceny najczęściej mieszczą się widełkach pomiędzy 2500 a 4000 złotych. Porównując ze sobą konkretne oferty, sprawdźcie szczegółowo, co dostaniecie w ramach określonej ceny.

Czym charakteryzuje się nowoczesne podejście do filmów weselnych? 

Od kilku sezonów bardzo modne jest nowoczesne podejście do tematu filmu ślubnego i weselnego. Zamiast długich zapisów, które z każdym szczegółem ukazują uroczystość i przyjęcie weselne, coraz więcej nowożeńców decyduje się na nagranie w formie klipu video. Taka opcja może być nieco tańsza, gdyż nie wymaga zaangażowania aż tylu godzin pracy operatora.

Niektórzy goście mogą czuć się niekomfortowo przed obiektywem kamery przez wiele godzin, ponadto jak na każdym przyjęciu mogą zdarzyć się wpadki, które czasem są kompromitujące. Krótka, dynamiczna wersja w pigułce, streszcza wyjątkową atmosferę i kumuluje najważniejsze momenty w tym dniu.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń Artykuł:

Komentarze 0

Brak komentarzy

Arykuły w kategorii Rodzina i dzieci