Kryptowaluty - jak stać się dochodowym inwestorem?

Kryptowaluty cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród osób, które mają doświadczenie w świecie finansów i inwestycji. Duży potencjał zarobkowy, niskie stopy procentowe, ale także wysoka inflacja i chęć znalezienia nowych źródeł zarobku to główne motywy, które powodują, że coraz więcej zwyczajnych osób chce zgłębiać wiedzę w tym temacie. Jaką wiedzę należy posiąść, aby stać się kryptowalutowym inwestorem? Czy jest to trudne?

Bitcoin — poznaj króla kryptowalut

Ta kryptowaluta jest w tej chwili najpopularniejsza na świecie oraz określona jest królem bądź królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest doskonałą alternatywą do umieszczania swoich pieniędzy, skutecznie wybraniając się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej oraz zaliczając solidny rozkwit. W dodatku zachowania profesjonalnych inwestorów i przedsiębiorstw nie wskazują na złe rokowania.

Jest ulokowany w świadomości ludzi jako ten pierwszy i najwięcej ludzi o nim słyszało, co sprawia, że póki co możemy spodziewać się, że jego pozycja nie osłabnie, a wręcz opinie analityków są jednogłośnie, co do olbrzymich jego wzrostów w najbliższej przyszłości.

Ethereum — druga co do wielkości kryptowaluta

Nie dość, że również zaliczyła świetne wyniki w 2020 roku, to według ekspertów jest jedną z najbardziej obiecujących kryptowalut. Jej wycena jest dużo mniejsza aniżeli wcześniej przytoczonej waluty, natomiast zdolność do eskalacji jest o wiele większa.

Projekt ETH jest cały czas optymalizowany oraz rozwijany, co zwiększa wyceny. A dodatkowo znacząca część nowych projektów jest oparta na technologii, którą mamy w Ethereum. To wszystko sprawia, że powinno się przemyśleć nabycie tej waluty do swojego portfela.

Ripple — czym jest kryptowaluta XRP?

Ta kryptowaluta została stworzona jako inne rozwiązanie dla standardowych systemów płatności finansowych. Już od 2013 roku cieszy się zainteresowaniem sporej ilości instytucji finansowych, szczególnie banków centralnych, a od jakiego czasu największy bank w Indiach oraz drugi co do potęgi w USA zaczęły wykorzystywać technologię RippleBlockchain. Dodatkowo od pewnego czasu narasta wsparcie Komisji Europejskiej, która aktywizuje się w płatności cyfrowe, co jeszcze bardziej poprawia perspektywy tej waluty.

Jak zrozumieć specyfikę rynku kryptowalut?

Aby zrozumieć specyfikę funkcjonowania kryptowalut, trzeba najpierw poznać mechanizm Bitcoina. Bitcoin pozostaje poza kontrola rządów i banków centralnych, a przy tym ma z góry ograniczona podaż. Wydobycie tej kryptowaluty nadal trwa, choć w obiegu znajduje się juz przeszło 20 milionów tej wirtualnej waluty. Jest to tak na dobrą sprawę temat rzeka, nad którym trzeba się nieco pochylić, aby w ogóle mówić o rozpoczęciu inwestowania na giełdzie.

Jeśli zadbasz o podstawy i zrozumiesz, z jakimi instrumentami masz do czynienia, pozostaje dokonać zakupu Bitcoina lub innej kryptowaluty na renomowanej giełdzie, na przykład Binance. Zakup ten możliwy jest po założeniu bezpłatnego konta i zweryfikowaniu go. Jest to stosunkowo proste i przypomina rejestrację podobną jak na wielu innych platformach internetowych.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń artykuł:

Komentarze 0

Brak komentarzy

Arykuły w kategorii Biznes i finanse

Kryptowaluty cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród osób, które mają doświadczenie w świecie finansów i inwestycji. Duży potencjał zarobkowy, niskie stopy procentowe, ale także wysoka inflacja i chęć znalezienia nowych źródeł zarobku to główne motywy, które powodują, że coraz więcej zwyczajnych osób chce zgłębiać wiedzę w tym temacie. Jaką wiedzę należy posiąść, aby stać się kryptowalutowym inwestorem? Czy jest to trudne?Bitcoin — poznaj króla kryptowalutTa kryptowaluta jest w tej chwili najpopularniejsza na świecie oraz określona jest królem bądź królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest doskonałą alternatywą do umieszczania swoich pieniędzy, skutecznie wybraniając się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej oraz zaliczając solidny rozkwit. W dodatku zachowania profesjonalnych inwestorów i przedsiębiorstw nie wskazują na złe rokowania.Jest ulokowany w świadomości ludzi jako...