Jak zostać florystą oraz na czym polega jego praca?

Słysząc o florystyce podświadomie myślimy o kobietach pracujących w kwiaciarniach, które całymi dniami sprzedają róże oraz tulipany. Zadania florystów tak naprawdę wybiegają o wiele dalej. Profesjonaliści w tym zawodzie wymyślają i komponują piękne kompozycje z kwiatów. Znajdują pracę przy aranżacji pomieszczeń i przygotowują ozdoby, które nadają idealny klimat istotnym wydarzeniom w życiu człowieka.

Czym zajmuje się florysta na co dzień?

Rośliny w obecnych czasach przeżywają swoisty renesans. Uwielbiamy przebywać w ich otoczeniu. Uwielbiamy ofiarowywać je w prezencie. Niektórzy prócz tego uwielbiają robić z nich prześliczne ozdoby. Osoby obdarzone wyobraźnią, kreatywne oraz ze zdolnościami manualnymi florystykę potraktować mogą jak hobby, a co za tym idzie dodatkowe źródło utrzymania.

Floryści nie pracują jedynie w kwiaciarniach. Osoby z odpowiednimi kwalifikacjami pracę mogą odnaleźć w różnych miejscach. Pomoc florystów często przydaje się w biurach architektonicznych, firmach zajmujących się dekoracją wnętrz, bądź firmach trudniących się organizacją eventów. Zlecenia częstokroć przyjmowane są także od osób prywatnych z okazji przedsięwzięć takich jak rocznice, komunie, wesela, chrzciny, które chętnie okraszamy pięknymi ozdobami.

Floryści z powodzeniem prowadzą własne firmy. Mają wówczas duże pole do popisu. Chętnych do współpracy z nimi jest naprawdę wielu. Niektórzy prócz swoich usług w postaci przygotowywania ozdób z kwiatów, organizują dodatkowo szkolenia oraz kursy dla osób chętnych, by zajmować się pracą z kwiatami hobbystycznie czy też zwiększać swoje kwalifikacje w zawodzie florysty.

Jakie osoby sprawdzą się w tym zawodzie?

Najistotniejszym darem, w który obdarzony musi być florysta, to adekwatnie rozwinięty zmysł estetyczny. Musi posiadać też wyobraźnię, aby dać pole do popisu swojemu wysmakowaniu w temacie ozdób roślinnych. Przydatne są również zdolności interpersonalne. Florysta musi dogadywać się z klientem i być w stanie uzyskać od niego istotne informacje do stworzenia wymarzonych kompozycji. Pożyteczne okażą się: talent do słuchania ze zrozumieniem oraz komunikatywność.

W tym zawodzie sprawdzą się osoby cierpliwe oraz staranne. Czasem komponowanie wiązanek może zajmować całe dnie. Nie można w tym okresie utracić mobilizacji. Wytrwałość może okazać się pomocna w stosunku do wyjątkowych klientów. Jeżeli lubisz kontakt z ludźmi, kochasz rośliny, masz wyobraźnię oraz zdolności manualne, perfekcyjnie nadajesz się do pracy jako florysta.

Co zrobić, żeby stać się florystą?

Pracę w zawodzie florysty najszybciej dostaną osoby z właściwymi kwalifikacjami. Warto na własną rękę spróbować swoich sił i ocenić, czy jest to coś dla nas oraz, czy nasze dzieła podobają się innym. Jeśli praca z kwiatami zapewnia nam radość, należałoby szkolić się w tworzeniu bukietów oraz kompozycji w szkołach policealnych. W tego typu miejscach dowiedzieć można się wiele o postępowaniu z roślinami oraz o historii florystyki.

Szkoły policealne w wielu przypadkach nie uczą tylko rzemiosła. Często pomagają zdobywać wiedzę na temat prowadzenia biznesu. Są również miejscem, w którym uczeń może rozwijać swoje zdolności interpersonalne. Wychowankowie takich szkół nie tylko są w stanie tworzyć śliczne dzieła, ale również na własną rękę prowadzić prawidłowo prosperującą działalność.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń Artykuł:

Komentarze 0

Brak komentarzy

Arykuły w kategorii Edukacja i nauka

Brak artykułów