Jak wybrać fotelik samochodowy, jeden z najważniejszych elementów wyprawki dziecka?

Fotelik Samochodowy – nie oszczędzaj na bezpieczeństwie

Pojawienie się w rodzinie dziecka niesie za sobą konieczność skompletowania dość pokaźnej wyprawki. Na liście znajduje się wózek głęboki, który z czasem zamieniamy na spacerowy. Z przemieszczaniem się małego szkraba wiąże się jeszcze jeden ważny element — fotelik samochodowy. Uważamy, że jego odpowiedni wybór to chyba najważniejszy punkt na liście. W końcu to właśnie on będzie chronił nasze dziecko przed niebezpieczeństwem podczas wypadku, a także zapewni wygodę i zachowanie odpowiedniej pozycji ciała podczas jazdy.

Dopasuj fotel do rozmiaru i wieku dziecka

Powinniście rzetelnie zmierzyć wasze dziecko oraz sprawdzić, jaka jest jego waga. Produkty z kategorii fotelików podróżnych produkowane są dla pasażerów o rozmiarach mieszczących się w pewnych ramach. Wiedza na temat wagi oraz wzrostu dziecka zawęzi wasz obszar poszukiwań. Standardowe przedziały wagowe wykorzystywane przez producentów to: 0 - 13 kg (dla dzieci do mniej więcej pierwszego roku życia), 9 - 18 kg i do 36 kg. Produkty z pierwszej kategorii zakładane mogą być tylko tyłem do kierunku jazdy. Z dwóch kolejnych możliwe jest zamocowanie zgodne z kierunkiem jazdy.

Im fotelik lepiej przystosowany będzie do rozmiarów waszego dziecka, tym będzie mu wygodniej oraz bezpieczniej. Jasne jest, że dziecko będzie rosło. Konieczne w związku z tym będą wymiany fotelików. Nie rekomendujemy kupowania osprzętu zbyt dużego z założeniem, że będzie nam dłużej służyć albo używania sprzętu, z którego wasze dziecko już wyrosło.

Jakie są istotne kryteria bezpieczeństwa?

Kupując fotelik dla dziecka, konieczne porównaj oceny, jakie dane modele otrzymały w testach zderzeniowych. Te przyznawane są w skali pięciostopniowej. Największy poziom bezpieczeństwa uzyskasz, kupując fotelik z oceną 5 lub 4. Mniejsze dziecko powinno się przewozić tyłem do kierunku jazdy, najlepiej jak najdłużej. Większość wypadków na drogach to stłuczki czołowe. Dziecko siedzące tyłem będzie miało zabezpieczoną głowę i kręgi szyjne, a więc w razie kolizji nie odczuje tak mocnego wstrząsu tych partii ciała. Liczy się także poprawny montaż fotelika. Pomocna w tej kwestii może okazać się baza Isofix. 

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń artykuł:

Komentarze 0

Brak komentarzy

Arykuły w kategorii Motoryzacja

Fotelik Samochodowy – nie oszczędzaj na bezpieczeństwiePojawienie się w rodzinie dziecka niesie za sobą konieczność skompletowania dość pokaźnej wyprawki. Na liście znajduje się wózek głęboki, który z czasem zamieniamy na spacerowy. Z przemieszczaniem się małego szkraba wiąże się jeszcze jeden ważny element — fotelik samochodowy. Uważamy, że jego odpowiedni wybór to chyba najważniejszy punkt na liście. W końcu to właśnie on będzie chronił nasze dziecko przed niebezpieczeństwem podczas wypadku, a także zapewni wygodę i zachowanie odpowiedniej pozycji ciała podczas jazdy.Dopasuj fotel do rozmiaru i wieku dzieckaPowinniście rzetelnie zmierzyć wasze dziecko oraz sprawdzić, jaka jest jego waga. Produkty z kategorii fotelików podróżnych produkowane są dla pasażerów o rozmiarach mieszczących się w pewnych ramach. Wiedza na temat wagi oraz wzrostu dziecka zawęzi wasz obszar poszukiwań. Standardowe przedziały wagowe wykorzystywane p...