Dodatki na ślub, to znaczy co uzupełnia Twój strój.

Para Młoda, uzupełnia się i tworzy jedność i to nie tylko w swoim uczuciu, ale również wizualnie na swoim ślubie. Aby zgrać się w spójnej całości garderoby, potrzeba zwrócić uwagę na wszystkie aspekty, które przyczynią się do całego ubioru. Mamy na myśli nie tylko suknię ślubną czy garnitur, które niewątpliwie są ważne, jednak również ważne są dodatki i biżuteria! Zarówno dla Pani Młodej, jak i Pana Młodego.

Biżuteria w ślubnych kreacjach!

Dla odpowiedniego podkreślenia i uwydatnienia wymarzonego ubioru, z początku należy się zastanowić, w jakim stylu będziemy ubrani. Czy będzie to styl minimalistyczny bądź romantyczny, klasyczny, vintage, boho, a może zupełnie w inną stronę – glamour? Każdy z nich w pewien sposób określa dobór dodatków. Przy sukni minimalistycznej oraz romantycznej zakładamy delikatne i niezbyt okazałe wstawki. Styl glamour to z kolei bogactwo formy i wszelakich zdobień. Dodatki w stylu vintage oraz boho powinny być symboliczne, jednakże podkreślające naturalność kreacji. Ważnym aspektem jest skierowanie uwagi na kolor sukni, albowiem do bieli pasuje w zasadzie wyłącznie srebro, natomiast w odcieniach „złamanych” można już swobodnie decydować się także na złociste elementy. Powinniśmy zwracać uwagę na całokształt oraz efekt, jaki pragniemy uzyskać. Jeżeli wybieramy styl glamour, mierzymy bogato zdobioną, okazałą oraz obfitą suknię, podążajmy tym stylem oraz skuśmy się również na widoczne kolczyki, bądź ciężką kolię, która jeszcze skuteczniej rozświetli naszą suknię. W swoich wyborach powinniśmy być konsekwentni.

Co za dużo to niezdrowo?

Wiele Panien Młodych chce w ten jeden szczególny dzień olśnić wszystkich gości, co jest jak najbardziej oczywiste oraz z pewnością powinno tak być. Pamiętajmy jednakże, że ilość nie zawsze (a właściwie bardzo rzadko) znaczy jakość. O ile decydujemy się na kreację w stylu vintage, nie zakładajmy wiszących kolczyków, bransoletek z koralików, wielu warstw grubych pereł na szyi, bo po prostu będzie to przesadą. Nadmiar, zamiast zdobić, będzie wprost szpecić. W dobieraniu biżuterii należy wyszukać harmonię pomiędzy strojem a ozdobami.

Ręka, uszy, szyja:

Czasem towarzyszą nam dylematy, na co się zdecydować. Wydaje nam się, że skoro ślub jest niesłychanie ważnym wydarzeniem w życiu, to należy każdą część ciała przystroić biżuterią, aby zaakcentować tym samym tę szczególną okazję. Jednakże nie o to w tym wszystkim chodzi, albowiem biżuteria powinna stanowić uzupełnienie do całości, a nie zwracać na siebie uwagę. Przykładowo, przy bardzo rozbudowanym dekolcie bądź okazałym gorsecie wystarczy subtelny naszyjnik i delikatne kolczyki, z kolei przy subtelnej kreacji boho zachwyci biżuteria artystyczna.

Biżuteria na włosy:

Świetna alternatywa dla Pań, które pragną postawić na bardziej oryginalny dodatek lub po prostu nie przepadają za biżuterią. Kluczowa jest w tym przypadku nasza fryzura – jak będzie wyglądać i jaką będzie mieć formę. Może się okazać, że planujemy na głowie niezwykle rozbudowaną fryzurę i przystrajanie jej dodatkowymi wstawkami, pogorszy cały rezultat. Jednak należałoby zastanowić się nad subtelnym szczegółem wpiętym we włosy. Może być to ozdobna spinka, opaska z przypiętym zdobieniem czy przepaska na głowę (przy stylu boho, vintage). Kapitalnym dopełnieniem mogą okazać się również kwiaty (najlepiej żywe), które wpięte we włosy dodadzą Pannie Młodej czaru oraz dziewczęcości.

Dla Panów:

Pan Młody również potrzebuje dodatków. Są to na przykład spinki do koszuli czy krawatu. Istotne jest to, żeby biżuteria Panny Młodej była dopasowana do biżuterii Pana Młodego. Wśród spinek możemy znaleźć wyroby ze stali szlachetnej, żółtego złota z brylantami, białego złota, a także połączenie stali z drewnem (popularny jest styl vintage). Wybór jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. Najważniejsze jest to, aby oboje czuli się wspaniale w swoich strojach!

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń Artykuł:

Komentarze 0

Brak komentarzy

Arykuły w kategorii Moda i uroda