Czym charakteryzują się poszczególne nuty zapachowe?

Na niezapomniany zapach perfum składa się wiele elementów, które dobierane są w bardzo przemyślany sposób. Te elementy to nuty zapachowe, które stosuje się w różnych proporcjach, aby osiągnąć pożądany efekt. Wybierając perfumy, musisz znać najpopularniejsze nuty, aby wiedzieć, czego mniej więcej poszukujesz.

Jakie zapachy są kobiece i idealne na romantyczny wieczór? 

Istnieją cztery fundamentalne grupy aromatów, jakie można umieścić na schemacie, inaczej zwanym kole zapachów. Pierwszą grupą są nuty kwiatowe, które występują bez mała we wszystkich perfumach kobiecych. Przeważnie trafiają do nuty serca, inaczej zapachów, które stają się w pełni odczuwalne po kwadransie od aplikacji i utrzymują się przeciętnie od 1,5 do 3 godzin. „Sztandarowe” kwiaty wykorzystywane w perfumach to róże, lilie, konwalie, fiołki, magnolie, ylang-ylang, jaśminy, a także tuberozy. Czynią one pachnidło bardziej romantycznym, eleganckim oraz kobiecym.

Jakie zapachy tworzą długo utrzymujące się tło? 

Jest to najbogatsza oraz najbardziej różnorodna grupa, która od razu przenosi nas na Bliski Wschód. Kadzidło i bursztyn jest kwalifikowany do grupy delikatnych, wschodnich aromatów, żywice – typowo orientalnych. Paczula oraz drzewo sandałowe to aromaty orientalno-drzewne. Są to często dość ciężkie zapachy, trafiają do nuty bazy. Korzenne przyprawy (pieprz, wanilia, kardamon), ambra, piżmo tworzą długo utrzymujące się tło, które zapisuje się w pamięci i sprawia, że pragniemy powrócić do perfum.

Jakie zapachy składają się ze świeżych nut? 

Pojawiają się w nucie głowy, to znaczy tej pierwszej, wyczuwalnej od razu. Świeże, lekkie, niezwykle przyjemne, w ich skład wchodzą między innymi trawy i nuty zielone, zapachy morskie i wodne. W kole zapachów do orzeźwiających zaliczane są również nuty owocowe, także te lekko słodkie, takie jak jagody, truskawki, maliny i inne.

Szczególnym typem zapachów świeżych są cytrusy, częstokroć wyodrębniane jako indywidualna grupa, ponieważ jej przedstawiciele niesłychanie często pojawiają się w perfumach. Są to olejki z limetek, grapefruitów, cytryny, kwiatów pomarańczy, pomelo, pomarańczy, ale i do tego grona zaliczana jest bergamotka. Na pograniczu nut orzeźwiających i drzewnych są zioła, te silnie pachnące, jak lawenda, tymianek i rozmaryn.

Jakie zapachy składa się z drzewnych nut? 

Lekko tajemnicze, modne w perfumach dla mężczyzn czy też jako składnik nut bazy w damskich. Zapachy drzewne to nie tylko samo drewno, aczkolwiek każdy gatunek pachnie inaczej; to również mech, bursztyn, trawa cytrynowa, ale i skóra i drzewa orientalne, bardzo pachnące. Mają one za zadanie wyciągnąć głębię perfum, wkomponować subtelne przejścia pomiędzy kolejnymi nutami, łagodzić oraz powodować, że cała kompozycja wywołuje wrażenie komfortowej. Istnieją również takie aromaty, które swoją mocą i zdecydowaniem górują nad innymi, na przykład ekstrakty drzewa agarowego.

Jakie są inne, równie interesujące zapachy? 

Do perfum dodawane są również inne zapachy, które nie pasują do żadnej z powyższych grup. Są to nietypowe dodatki, które są w stanie całkowicie odmienić charakter kompozycji, pomimo że są zaledwie jej tłem. Tak ogromną siłę mają zapachy spożywcze, takie jak czekolada, gorzka kawa lub miód. Jeśli cenisz sobie unikalność perfum, wybierz takie, które będą miały w sobie któryś z tych olejków.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń artykuł:

Komentarze 0

Brak komentarzy

Arykuły w kategorii Moda i uroda

Na niezapomniany zapach perfum składa się wiele elementów, które dobierane są w bardzo przemyślany sposób. Te elementy to nuty zapachowe, które stosuje się w różnych proporcjach, aby osiągnąć pożądany efekt. Wybierając perfumy, musisz znać najpopularniejsze nuty, aby wiedzieć, czego mniej więcej poszukujesz.Jakie zapachy są kobiece i idealne na romantyczny wieczór? Istnieją cztery fundamentalne grupy aromatów, jakie można umieścić na schemacie, inaczej zwanym kole zapachów. Pierwszą grupą są nuty kwiatowe, które występują bez mała we wszystkich perfumach kobiecych. Przeważnie trafiają do nuty serca, inaczej zapachów, które stają się w pełni odczuwalne po kwadransie od aplikacji i utrzymują się przeciętnie od 1,5 do 3 godzin. „Sztandarowe” kwiaty wykorzystywane w perfumach to róże, lilie, konwalie, fiołki, magnolie, ylang-ylang, jaśminy, a także tuberozy. Czynią one pachnidło bardziej romantycznym, eleganckim oraz kobiecym.Jak...