Bramy garażowe – na co zwrócić uwagę wybierając bramę do garażu?

Brama garażowa stanowi ochronę wnętrza garażu, w którym nierzadko przechowuje się wartościowe przedmioty, sprzęty i pojazdy. Kradzież, mróz, wilgoć to tylko jedne z zagrożeń, które mogą zaszkodzić naszym rzeczom, jeśli brama będzie nieszczelna. Warto zastanowić się nad decyzją przez dłuższy czas, a oprócz tego, przeczytać nasze wskazówki, zanim zdecydujesz się na zakup bramy.

Brama garażowa – najistotniejsze rzeczy

Bramy garażowe dostępne są w wersji ocieplanej. Choć są dużo droższe, to w następnych latach domownicy będą w stanie odnotować znaczącą redukcję kosztów energii, ogrzewania oraz ich utrzymania. Są w związku z tym kapitalnym wyborem dla wszystkich tych osób, które cenią sobie praktyczne, rentowne rozwiązania.

Bramy do garażu dostępne są w wielu różnych wzorach oraz barwach. By ich użytkowanie było bezpieczne, należałoby regularnie przeprowadzać fachowy ich przegląd. Kompetentny serwis uczyni, że brama garażowa będzie spełniać swoje funkcje przez długi czas.

Brama garażowa – jakie są rodzaje bram garażowych?

Najczęściej kupowane bramy garażowe na rynku to:

  • bramy płytowe, inaczej uchylne, które cieszą się niegasnącą renomą, doskonale sprawdzą się w wypadku dużych, szerokich podjazdów, ponieważ brama otwiera się w taki sposób, że jej dolna część wysuwa się na zewnątrz,
  • bramy rozwieralne reprezentują najstarszy ich rodzaj; otwierają się na boki, właśnie dlatego wymagają większej przestrzeni, na rynku spotyka się ich już coraz mniej,
  • bramy sekcyjne, inaczej segmentowe, które dzielą się na poprzeczne i górne; cechują się dobrą szczelnością, właśnie dlatego stanowią dobry wybór dla ocieplanych garaży, otwierając się, nie wymagają miejsca przed garażem, w takim razie sprawdzą się w wypadku niewielkich samochodów i garaży, które bezpośrednio wychodzą na ulicę,
  • bramy żaluzjowe, inaczej rolowane występują razem z napędem elektrycznym, ich użytkowanie jest niezwykle komfortowe, zajmują niewielką przestrzeń, a działają tak samo jak rolety okienne.

To, która brama garażowa będzie właściwa, zależy od wielkości podjazdu, powierzchni podwórka oraz przystępności.

Brama garażowa – jaka jest najlepsza brama do Twojego garażu?

Jakakolwiek brama do garażu, obojętnie od jej typu, winna cechować się solidnością wykonania, niezawodnością działania, wygodą użytkowania i wysokimi zaletami estetycznymi. Należałoby też zwrócić uwagę na prostotę jej montażu, możliwie sposób pielęgnacji i konserwacji, a też wykorzystane zabezpieczenia. To bardzo istotne, by bramy garażowe prezentowały należytą szczelność i odporność termiczną. Sposób ich zamykania oraz otwierania winien być prosty, oraz cichy.

Każdy rodzaj bramy jest inny i w tym przypadku nie ma lepszych i gorszych. Wszystko zależy od tego, jakie są Twoje potrzeby. Czy chcesz otwierać ją ręcznie, czy za pomocą pilota? Jak duży jest Twój garaż? Każda z tych kwestii jest kluczowa, dlatego o typie rekomendowanym w Twoim przypadku dowiedz się od producenta. Zwróć uwagę na materiał, szczelność i sprawność, a będziesz zadowolony z wyboru.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń artykuł:

Komentarze 0

Brak komentarzy

Arykuły w kategorii Dom i ogród

Brama garażowa stanowi ochronę wnętrza garażu, w którym nierzadko przechowuje się wartościowe przedmioty, sprzęty i pojazdy. Kradzież, mróz, wilgoć to tylko jedne z zagrożeń, które mogą zaszkodzić naszym rzeczom, jeśli brama będzie nieszczelna. Warto zastanowić się nad decyzją przez dłuższy czas, a oprócz tego, przeczytać nasze wskazówki, zanim zdecydujesz się na zakup bramy.Brama garażowa – najistotniejsze rzeczyBramy garażowe dostępne są w wersji ocieplanej. Choć są dużo droższe, to w następnych latach domownicy będą w stanie odnotować znaczącą redukcję kosztów energii, ogrzewania oraz ich utrzymania. Są w związku z tym kapitalnym wyborem dla wszystkich tych osób, które cenią sobie praktyczne, rentowne rozwiązania.Bramy do garażu dostępne są w wielu różnych wzorach oraz barwach. By ich użytkowanie było bezpieczne, należałoby regularnie przeprowadzać fachowy ich przegląd. Kompetentny serwis uczyni, że brama garażowa ...